Nepěnivý tekutý algicidní přípravek odstraňuje řasy (zelené, černé, žluté) v bazénové vodě a při preventivním dávkování zabraňuje jejich růstu.
Trápí vás řasy ve vašem bazénu? Pořiďte si Algicid značky Poolmaster, který si hravě poradí se zelenými, černými i žlutými řasami a při preventivním dávkování zabraňuje jejich růstu....
Je vysoce efektivní a vhodný do všech typů bazénů při používání chlorové i bezchlorové chemie. Jen si dejte pozor, ať nedojde ke smíchání koncentrovaných roztoků bazénové chemie, mohlo by dojít k deaktivaci Algicidu. Vybrat si můžete různé velikosti balení od 1 l, přes 5 l nebo 10 l až po 25 l.
Jak Algicid funguje a jak jej dávkovat?
Ze všeho nejdříve upravte hodnotu pH v bazénové vodě. Pro dosažení nejvyšší účinnosti Algicidu udržujte hodnotu pH v rozmezí 7,2 až 7,6. Případné úpravy vody můžete provést pomocí produktů pH Plus nebo pH Minus.
Poté si připravte nějakou větší nádobu, například kbelík, a potřebné množství Algicidu promíchejte s trochou bazénové vody. Až potom nalijte připravený naředěný roztok do bazénu. Přípravek nikdy neaplikujte přímo do bazénu, při smíchání Algicidu a další látky bazénové chemie v koncentrovaném stavu může dojít k deaktivaci algicidního přípravku.
Po aplikaci Algicidu do bazénové vody řasy odumřou a zbarví se do hněda. V tu chvíli přichází na řadu vločkovač, který odumřelé řasy vysráží do jemných vloček. Tyto vločky už dokáže zachytit písková filtrace, ale také je můžete nechat usadit na dně a poté vysát vysavačem.
Algicid v bazénu účinkuje dlouhodobě, a to i po několik dní. Preventivní dávkování Algicidu během koupací sezóny se provádí jednou týdně, aby se předešlo růstu řas již od samého začátku.
V případě výskytu řas nebo zezelenání vody v bazénu je doporučené dávkování 1 litr přípravku na každých 25 m3 vody.
Proč se vůbec řasy v bazénu tvoří a jak jim předcházet?
Řasy v bazénu jsou častým a relativně běžným problémem, s kterým bojuje nejeden majitel bazénu.
Jedním z hlavních důvodů vzniku řas je přítomnost organických látek, které se do bazénové vody dostanou spolu s napadaným listím, jsou do vody zaneseny větrem nebo je na sobě do vody donesou plavci. Tyto organické látky slouží jako potrava pro řasy a v kombinaci s teplem a slunečním světlem vytvářejí ideální prostředí pro jejich růst. Vodu před nimi můžete chránit tak, že ji budete zakrývat vždy, když se nekoupete. V hlavní koupací sezóně solární plachtou a mimo ni krycí plachtou. Dále tomu také pomůže to, když se před vstupem do bazénu osprchujete. Skvěle vám k tomu poslouží solární sprcha.
Dalším faktorem, který může přispět k tvorbě řas, je nesprávné dávkování bazénové chemie, zejména pH regulátorů a dezinfekční (chlorové nebo bezchlorové) chemie. Jak udržet správnou hodnotu pH radíme v článku Správná hodnota pH – klíčový faktor při údržbě bazénové vody, s výběrem vhodné dezinfekční chemie vám poradí článek Průvodce bazénovou chemií.
Důležité je také pravidelné čištění a údržba bazénu. Pravidelně sbírejte napadané nečistoty z bazénové vody pomocí kvalitní bazénové síťky a pro pravidelné vysávání používejte výkonný robotický vysavač. Velmi dobré zkušenosti máme s vysavači COSMY od BWT. Nezapomínejte ani na údržbu vaší pískové filtrace a alespoň jednou týdně pomocí režimu zpětný proplach propláchněte náplň, aby se odstranily nahromaděné nečistoty. Pokud pozorujete mastnotu či jiné nečistoty tvořící se podél okrajů a stěn bazénu, pomozte si speciálním čističem okrajů bazénové vložky.
Máte pocit, že jste vše výše zmíněné již zkusili, ale stále váš bazén není v dobré kondici? Využijte našich dlouholetých zkušeností s údržbou bazénů Technypools a kontaktujte nás na info@swimi.cz. Rádi poradíme nebo se rovnou postaráme o dobrou kondici a správné fungování vašeho bazénu.